Záclony, závěsy

Nábytek

Naše firma se zabývá prodejem stylového nábytku s bohatým sortimentem od mnoha dodavatelů z Itálie, Španělska a Irska. V naší široké nabídce najdete pro svou náročnou představu nápaditě vybudovaného bydlení téměř vše. Od solitérních kousků, přes vybavení jídelen a salonů, elegantních kanceláří, kouzelných ložnic, pohodlných kožených a látkových sedacích souprav až po nezbytné doplňky, které završí celkový dojem Vašeho domova.

Záclony - závěsy

Design záclon a závěsů je mistrovské umění. Výzdoba oken se v průběhu let měnila, zdokonalovala a stále více podléhá módním trendům. Pro každý styl záclon a závěsu se používá určitý typ látky a metoda šití. Nezbytné je vybrat takový model , který koresponduje s tvarem a velikostí oken, s proporcí místnosti, a hlavně sladění s interiérem a účelem použití.
Okno se spojuje s interiérem nebo kontrastuje s úpravou zdí, podlahou, s čalouněním a stylem nábytku.

záclony-závěsy V každém případě promyslete vzhled "model" pro Vaše okna, aby se stala nedílnou částí celého vašeho interiéru, nikoliv jen příležitostným řešením. Není to jednoduché, ale my Vám rádi poradíme a navrhneme řešení.Můžete si také prohlédnou galerii realizací.

Nejčastěji viditelným typem závěsů jsou běžné klasické, které představují rozhrnovací závěsy v kombinaci se záclonou.

Hlavní ve výrobě klasických závěsů je látka, která může mít nejrůznější strukturu, povrch a zhotovení. Tím může být téměř každá látka. Zvláštní důležitost u tohoto typu závěsů je věnována dekoračním prvkům, kterých je velké množství: držáky, lemovky, šňůry, třapce a další. Bez nich se občas neobejdete. Tyto doplňky propůjčují závěsům šarm a půvab. Klasické závěsy doplňují obloukové volány.

Zvláště oblíbené jsou také «římské rolety», které, nehledě na tisíciletou historii, výborně zapadají do moderního interiéru.

Římské rolety

záclony-závěsy I přes tisíciletou historii stále výborně doplňují moderní interiér. V současné době jsou velmi oblíbené. V každém časopise věnovaném designu interiéru určitě najdete fotky římských rolet. Znalci stylového interiéru si stále častější pořizují římské rolety, a to nejenom pro domácnost, ale i pro kanceláře, restaurace.hotely nebo kavárny. Rolety se perfektně hodí do každého interiéru, a to jak klasického, tak i moderního.

Římské rolety jsou souvislé plochy látky, opracované po stranách, které se při zvednutí pomocí řetízkového mechanismu skládají do úhledných vodorovných skladů, nanášených jeden na druhý. Přesnost linek je dosažena použitím malých speciálních tyček.

Ve složeném stavu se roleta nařasí ve vrchní části okna. V rozloženém stavu představuje stínící clonu, která chrání prostor od slunečního světla.

Japonské stěny

záclony-závěsy Japonské posuvné stěny jsou nejvhodnější pro prostorné pokoje s velkými okny, stejně tak pro úpravu výklenků nebo mohou také plnit roli mezipokojové příčky. Jako samostatný detail interiéru se japonské posuvné stěny přiblíží těm, kteří mají rádi minimalismus a modernost ve všem, včetně výzdoby oken. Nejvhodnější jsou ve spojení s avantgardními doplňky a nábytkem. Japonské posuvné stěny mají podobnou funkci jako svislé žaluzie, pouze zde chybí možnost rotace a látka je mnohem širší.

Výroba japonských stěn dovoluje využit naprosto všechny látky, a dává tak obrovský prostor pro fantazii zákazníka, neboť látky lze spojovat v nejrůznějších kombinacích. Oproti ostatním druhům závěsů je zde minimální spotřeba látky.

Francouzské závěsy

francouzské závěsy se vyznačují spoustou volánků. Tyto závěsy jsou ideální pro luxusní vily a pokoje, kde udává tón starožitný nábytek.

záclony-závěsy Francouzské závěsy jsou ideálním řešením pro luxusní vilu nebo pokoje, kde tón udává starožitný nábytek. Hlavním požadavkem na látky je pružnost, aby tkanina měla měkký plynulý záhyb. U těchto závěsech je větší množství řasení.

Black Out

záclony-závěsy Black-out, neboli zatemňující závěsy, budou pro Vás nepostradatelné, pokud okno místnosti vychází na sluneční stranu nebo hlučnou silnici. Závěsy z takové látky jsou důležité zejména v dětských pokojích. Látka se málo čím odlišuje od obyčejné a může být použita téměř pro všechny druhy závěsů. Tyto závěsy spojují dekorační a praktickou funkci.

Představují třívrstvou světlo nepropustnou zajišťující 99% ochranu od slunečních paprsků, neonových světel reklam a pouličního osvětlení.

Látka má dodatečné vlastnosti: schopnost pohlcování hluku a tepelnou izolaci. Světlo nepropustná látka typu "black-out" je odolná vůči vyblednutí, může se lehce nařasit a zachovává své vlastnosti po celou dobu životnosti. Látka black-out má široké spektrum využití :závěsy v hotelích, v obchodních centrech, v domácím interiéru.


login heslo registrovat